Kanon Kurebayashi is one of the main characters from The inevitable destiny opened by an Atropos watch known for very long red hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94998 |
|---|---|
| Name | Kanon Kurebayashi |
| Other Names | 紅林 花音(くればやし かのん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The inevitable destiny opened by an Atropos watch |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 7 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanon Kurebayashi
Profile
Kanon Kurebayashi is a character from The inevitable destiny opened by an Atropos watch.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The inevitable destiny opened by an Atropos watch