Sakura Kurose is one of the main characters from The inevitable destiny opened by an Atropos watch known for very long black hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 94999 |
|---|---|
| Name | Sakura Kurose |
| Other Names | 黒瀬 桜良(くろせ さくら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The inevitable destiny opened by an Atropos watch |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ikumi Hasegawa, 長谷川育美, はせがわ いくみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 18 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 154cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Kurose
Profile
Sakura Kurose is a character from The inevitable destiny opened by an Atropos watch.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
The inevitable destiny opened by an Atropos watch