Yumeno Hinayama is an unsorted character from Ren'ai, Karichaimashita known for medium-length blonde hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95050 |
|---|---|
| Name | Yumeno Hinayama |
| Other Names | 雛山 夢乃(ひなやま ゆめの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ren'ai, Karichaimashita |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Harukawa, 春河あかり, はるかわ あかり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumeno Hinayama
Profile
Yumeno Hinayama is a character from Ren'ai, Karichaimashita.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Caticatu joined |

Facebook 
Ren'ai, Karichaimashita