Kazuha Ikaruga is one of the main characters from Yorite Konoha wa Kurenai ni known for very long purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95117 |
|---|---|
| Name | Kazuha Ikaruga |
| Other Names | 斑鳩 和羽 (いかるが かずは) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yorite Konoha wa Kurenai ni |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| Tags | headdress, maid, hime cut, kimono, apron, blunt bangs |
| Personality | |
| Birthday | June 13 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 164cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kazuha Ikaruga
Profile
Kazuha Ikaruga is a character from Yorite Konoha wa Kurenai ni.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NotNeko-Chan joined |
| Uncoolhero joined |
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Yorite Konoha wa Kurenai ni