One of the notable characters from Queen's Blade: White Triangle, Mei is recognized for very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95214 |
|---|---|
| Name | Mei |
| Other Names | メイ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Queen's Blade: White Triangle |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Kaiga Sakurai, 櫻井海亜, |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 140cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 72cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mei
Profile
Mei is a character from Queen's Blade: White Triangle.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|
| Udisk joined |

Facebook 
Queen's Blade (Series)
Queen's Blade: White Triangle
ra2i3l faved