Mion Aobazuku is one of the main characters from Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key- known for medium-length pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95432 |
|---|---|
| Name | Mion Aobazuku |
| Other Names | 青葉梟 みおん(あおばずく みおん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Hinata, 日向結希, ひなた ゆき |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 15 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 145cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mion Aobazuku
Profile
Mion Aobazuku is a character from Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| H0neymoon joined |

Facebook 
Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-