☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 95435 |
|---|---|
| Name | Yoru Tsubamesawa |
| Other Names | 燕沢 夜(つばめさわ よる) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 7 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 163cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yoru Tsubamesawa
Profile
Anime girl Yoru Tsubamesawa is a character from Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Jamesdkdjjdjffn joined |

Facebook 

Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-