Chihaya Shiinoha is a character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- featuring medium-length brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95592 |
|---|---|
| Name | Chihaya Shiinoha |
| Other Names | 椎葉 千波矢(しいのは ちはや) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Atsumi Tanezaki, 種﨑敦美, たねざき あつみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chihaya Shiinoha
Profile
Chihaya Shiinoha is a character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |

Facebook 
Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-