Sekka Yagi appears in Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- as an unsorted character with very long blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95594 |
|---|---|
| Name | Sekka Yagi |
| Other Names | 八岐 雪花(やぎ せっか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Madoka Yonezawa, 米澤円, よねざわ まどか |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 82cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sekka Yagi
Profile
Sekka Yagi is a character from Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sen no Hatou, Tsukisome no Kouki -Hana Akari-