One of the notable characters from Ore no Kanojo ga Shuushoku Shita Kaisha wa, Black Kigyou Datta..., Honoka Tateyama is recognized for medium-length black hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97471 |
|---|---|
| Name | Honoka Tateyama |
| Other Names | 立山 萌夏 (たてやま ほのか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Ore no Kanojo ga Shuushoku Shita Kaisha wa, Black Kigyou Datta... |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | side bangs, bandana, kimono, ponytail, apron |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honoka Tateyama
Profile
Honoka Tateyama is a character from Ore no Kanojo ga Shuushoku Shita Kaisha wa, Black Kigyou Datta....
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Black hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Ore no Kanojo ga Shuushoku Shita Kaisha wa, Black Kigyou Datta...