Anime girl Ayame Saegusa is a teen with to waist length brown hair and brown eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 97546 |
|---|---|
| Name | Ayame Saegusa |
| Other Names | 三枝 アヤメ(さえぐさあやめ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ai Kiss |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Hinata, 日向結希, ひなた ゆき |
| Tags | school uniform, necklace, heart, mole |
| Personality | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | AB |
| Height | 154cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59.4 |
| Hips | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayame Saegusa
Profile
Anime girl Ayame Saegusa is a character from Ai Kiss.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lambsgoia joined |
| JoeDballer joined |

Facebook 
Ai Kiss
Ai Kiss 2
Ai Kiss 3