An Sakurada is one of the main characters from Ai Kiss known for medium-length brown hair and white eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 97549 |
|---|---|
| Name | An Sakurada |
| Other Names | 桜田 杏(さくらだあん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ai Kiss |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minori Ozawa, 小澤みのり, おざわ みのり |
| Tags | school uniform, twintails |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | O |
| Height | 148cm |
| Weight | 45.1kg |
| Bust | 101cm |
| Waist | 61cm |
| Hips | 86.3 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
An Sakurada
Profile
An Sakurada is a character from Ai Kiss.
They have been indexed as Female Teen with White eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | White | (Pink) |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
3
68
12
52
Facebook 
Ai Kiss
Ai Kiss 2
Ai Kiss 3