Schwertileite Kyouka is one of the main characters from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil known for very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97660 |
|---|---|
| Name | Schwertileite Kyouka |
| Other Names | シュベルトライテ・凶華 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Blade x Bullet - Kinrin no Soleil |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Sakura, 佐倉ゆき, さくら ゆき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Schwertileite Kyouka
Profile
Schwertileite Kyouka is a character from Blade x Bullet - Kinrin no Soleil.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yuyuan58 joined |
50
21
Facebook 
Blade x Bullet - Kinrin no Soleil