Sakie Kiriyama is a character from Jukushita Kajitsu-tachi ~Marmalade - Kanzenban~ featuring short black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97666 |
|---|---|
| Name | Sakie Kiriyama |
| Other Names | 霧山 咲枝(きりやま さきえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jukushita Kajitsu-tachi ~Marmalade - Kanzenban~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 25 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 153cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakie Kiriyama
Profile
Sakie Kiriyama is a character from Jukushita Kajitsu-tachi ~Marmalade - Kanzenban~.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Jukushita Kajitsu-tachi ~Marmalade - Kanzenban~