Tsukino Mizusaki is one of the main characters from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka known for long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97710 |
|---|---|
| Name | Tsukino Mizusaki |
| Other Names | 水崎 月乃 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Tags | school uniform, knee highs, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | June 23 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 162cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukino Mizusaki
Profile
Tsukino Mizusaki is a character from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jacs45 joined |
4
21
Facebook 