Kuro is an unsorted character from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka known for very long black hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97712 |
|---|---|
| Name | Kuro |
| Other Names | クロ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shizuka Ishigami, 石上静香, いしがみ しずか |
| Tags | skirt, tareme, wavy hair |
| Personality | |
| Birthday | February 27 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuro
Profile
Kuro is a character from Yurameku Kokoro ni Michita Sekai de, Kimi no Yume to Yokubou wa Kanau ka.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 