|
☰ Links
|
|
| ID | 97717 |
|---|---|
| Name | Nana Saionji |
| Other Names | 西園寺 菜々 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mikoi Sasaki, 佐々木未来, ささき みこい |
| Tags | school uniform, tie, hairband, stockings |
| Personality | |
| Birthday | September 4 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 156cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Saionji
Profile
Anime girl Nana Saionji is a character from Boku no Mirai wa, Koi to Kakin to. ~Charge To The Future~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Gamecrazy joined |
| Thunder2223 joined |

Facebook 