Hanayo Sakashiro appears in Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. as one of the main characters with very long blue hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97727 |
|---|---|
| Name | Hanayo Sakashiro |
| Other Names | 坂白 花夜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai. |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | twintails, blunt bangs, hair ribbons, beret, messy hair, ribbon tie |
| Personality | |
| Birthday | September 25 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 148cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hanayo Sakashiro
Profile
Hanayo Sakashiro is a character from Kamidanomi Shisugite Ore no Mirai ga Yabai..
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 