One of the notable characters from Melty Moment, Sumire Ayazaki is recognized for very long maroon hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97777 |
|---|---|
| Name | Sumire Ayazaki |
| Other Names | 彩咲 すみれ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Melty Moment |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | school uniform, ribbon tie, ahoge, blazer, stockings, cardigan |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sumire Ayazaki
Profile
Sumire Ayazaki is a character from Melty Moment.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Maroon hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |

Facebook 