Chisa Misawa appears in Princess Love Life! as an unsorted character with medium-length orange hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97905 |
|---|---|
| Name | Chisa Misawa |
| Other Names | 美澤 ちさ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Princess Love Life! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yayoi Hayase, 早瀬 弥生, はやせ やよい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 12 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 158cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisa Misawa
Profile
Chisa Misawa is a character from Princess Love Life!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Orange hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |

Facebook 