Alize Villeld is a character from Hime to Otome no Yakimochi Love featuring very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97913 |
|---|---|
| Name | Alize Villeld |
| Other Names | アリーゼ=ヴィルエルド |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hime to Otome no Yakimochi Love |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 30 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 154cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alize Villeld
Profile
Alize Villeld is a character from Hime to Otome no Yakimochi Love.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fille996 joined |
| 258258258 joined |

Facebook 
Hime to Otome no Yakimochi Love