Shizuku Yuunagi is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! featuring very long pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97949 |
|---|---|
| Name | Shizuku Yuunagi |
| Other Names | 夕凪 シズク |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minaho Matsudaira, 松平美波穂, まつだいら みなほ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 10 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 150cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Yuunagi
Profile
Shizuku Yuunagi is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |

Facebook 
Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!