Yuki Shiozaki is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! featuring very long purple hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97951 |
|---|---|
| Name | Yuki Shiozaki |
| Other Names | 汐崎 ユキ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Rin Mitaka, , みたか りん |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 17 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 150cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Shiozaki
Profile
Yuki Shiozaki is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!.
They have been indexed as Female Teen with Blue / Green eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |

Facebook 
Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!