Erika Nekojou is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! featuring very long orange hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97952 |
|---|---|
| Name | Erika Nekojou |
| Other Names | 猫城 エリカ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Sakura, 佐倉ゆき, さくら ゆき |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 20 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 155cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erika Nekojou
Profile
Erika Nekojou is a character from Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Orange hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 
Koi wa Yumemiru Mouretsu Girl!