Anime girl Akane Tsubaki is a teen with to shoulders length pink hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97964 |
|---|---|
| Name | Akane Tsubaki |
| Other Names | 椿姫 アカネ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | LoveKami -Useless Goddess- |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Yuna Taniguchi, 谷口夢奈, たにぐち ゆな |
| Tags | twintails, choker, hair ornament |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Tsubaki
Profile
Anime girl Akane Tsubaki is a character from LoveKami -Useless Goddess-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|
| soulless_angel joined |
2
12
Facebook 
LoveKami -Useless Goddess-
soulless_angel faved