One of the notable characters from LoveKami -Useless Goddess-, Maika Kunugi is recognized for long blonde hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97965 |
|---|---|
| Name | Maika Kunugi |
| Other Names | 功刀 舞花 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | LoveKami -Useless Goddess- |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| Tags | school uniform, ribbon tie, ponytail, wavy hair, hair tie, necklace, gyaru |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maika Kunugi
Profile
Maika Kunugi is a character from LoveKami -Useless Goddess-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |
2
12
Facebook 
LoveKami -Useless Goddess-