One of the notable characters from Hana Hime * Absolute!, Anko Ootori is recognized for long purple hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97991 |
|---|---|
| Name | Anko Ootori |
| Other Names | 鳳 杏子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hana Hime * Absolute! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | January 16 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 157cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anko Ootori
Profile
Anko Ootori is a character from Hana Hime * Absolute!.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yangzixiongben joined |
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
Hana Hime * Absolute!
statishu rated