Kana Kagaya is a character from Kemono Musume no Sodatekata featuring long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98013 |
|---|---|
| Name | Kana Kagaya |
| Other Names | 加賀谷 佳菜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kemono Musume no Sodatekata |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mako Ayane, 綾音まこ, あやね まこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | May 23 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 155cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Kagaya
Profile
Kana Kagaya is a character from Kemono Musume no Sodatekata.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Kemono Musume no Sodatekata