Tangiku Imakomachi is an unsorted character from Haruru Minamo ni! known for very long blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98024 |
|---|---|
| Name | Tangiku Imakomachi |
| Other Names | 今小町 丹菊 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Haruru Minamo ni! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tangiku Imakomachi
Profile
Tangiku Imakomachi is a character from Haruru Minamo ni!.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |

Facebook 
Haruru Minamo ni!