Kuro is one of the main characters from Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation- known for very long white hair, yellow eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98049 |
|---|---|
| Name | Kuro |
| Other Names | クロ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Fujita, 藤田茜, ふじたあかね |
| Tags | hairclip, cat ears, neko |
| Personality | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 144cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuro
Profile
Kuro is a character from Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-