One of the notable characters from Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-, Haru Hiiragi is recognized for very long blonde hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98050 |
|---|---|
| Name | Haru Hiiragi |
| Other Names | 柊 ハル |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 21 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 157cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Haru Hiiragi
Profile
Haru Hiiragi is a character from Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Sakura, Moyu. -As the Night's, Reincarnation-