One of the notable characters from Happiness! 2 Sakura Celebration, Rino Kirigaya is recognized for medium-length red hair, red eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98068 |
|---|---|
| Name | Rino Kirigaya |
| Other Names | 桐ヶ谷 璃乃 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Happiness! 2 Sakura Celebration |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mia Naruse, 成瀬未亜, なるせ みあ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 149cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rino Kirigaya
Profile
Rino Kirigaya is a character from Happiness! 2 Sakura Celebration.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Red hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 072scither joined |
| Z0D14CK1LL3R joined |
| Anomi joined |
| kamille joined |

Facebook 
Happiness! 2 Sakura Celebration