Kamome Kurobane is one of the main characters from Yume to Iro de Dekiteiru known for very long purple hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98081 |
|---|---|
| Name | Kamome Kurobane |
| Other Names | 黒羽 かもめ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yume to Iro de Dekiteiru |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Reika Fujisawa, 藤沢 れい香, ふじさわ れいか |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kamome Kurobane
Profile
Kamome Kurobane is a character from Yume to Iro de Dekiteiru.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Yume to Iro de Dekiteiru