Shamrock appears in SPIRAL!! as an unsorted character with very long blonde hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98085 |
|---|---|
| Name | Shamrock |
| Other Names | シャムロック |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | SPIRAL!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Tomonaga, 友永朱音, ともなが あかね |
| Tags | blunt bangs, mini hat, tie, pointy ears, coat |
| Personality | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 170cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shamrock
Profile
Shamrock is a character from SPIRAL!!.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Somniscope joined |

Facebook 
SPIRAL!!