One of the notable characters from Love Commu, Yuma Kasuga is recognized for short purple hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98108 |
|---|---|
| Name | Yuma Kasuga |
| Other Names | 春日 弓真 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Commu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 25 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 164cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuma Kasuga
Profile
Yuma Kasuga is a character from Love Commu.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |

Facebook 
Love Commu
Luna_Bakugo faved