One of the notable characters from Love Commu, Kurumi Akera is recognized for short orange hair and yellow eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 98110 |
|---|---|
| Name | Kurumi Akera |
| Other Names | 明楽 くるみ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Commu |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kaori Nonaka, 野中カオリ, のなか かおり |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 154cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kurumi Akera
Profile
Kurumi Akera is a character from Love Commu.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Orange hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Love Commu