Erina Houjou appears in Energy Kyouka!! as one of the main characters with very long brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98158 |
|---|---|
| Name | Erina Houjou |
| Other Names | 宝條 恵梨奈 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Energy Kyouka!! |
| Media Type | ova |
| Voiced By | |
| Tags | dress, ponytail |
| Personality | Pervert |
| Height | 162cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 94cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Erina Houjou
Profile
Erina Houjou is a character from Energy Kyouka!!.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |
64
4
Facebook 