|
☰ Links
|
|
| ID | 98247 |
|---|---|
| Name | Kuon Yamabuki |
| Other Names | 山吹 久遠 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maho x Roba -Witches Spiritual Home- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Nanako Mamiya, 間宮菜南子, まみや ななこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 134cm |
| Bust | 61cm |
| Waist | 46cm |
| Hip | 66cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuon Yamabuki
Profile
Anime girl Kuon Yamabuki is a character from Maho x Roba -Witches Spiritual Home-.
They have been indexed as Female Child with Purple eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Bonkers faved Delicious in Dungeon (Anime)
|
| Bonkers joined |

Facebook 
Maho x Roba -Witches Spiritual Home-
Bonkers faved