One of the notable characters from Tenmon Dokei no Aria, Aria Tsukigami is recognized for very long white hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98283 |
|---|---|
| Name | Aria Tsukigami |
| Other Names | 月上 アリア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tenmon Dokei no Aria |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aria Tsukigami
Profile
Aria Tsukigami is a character from Tenmon Dokei no Aria.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and White hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tenmon Dokei no Aria