One of the notable characters from Fu'un to Kou'un to Koi Uranai no Tarot, Akane Hoshimi is recognized for medium-length red hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98289 |
|---|---|
| Name | Akane Hoshimi |
| Other Names | 星見 茜 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Fu'un to Kou'un to Koi Uranai no Tarot |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Aiko Ookubo, 大久保藍子, おおくぼ あいこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Hoshimi
Profile
Akane Hoshimi is a character from Fu'un to Kou'un to Koi Uranai no Tarot.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Darkmaster77 joined |
| Sasebo joined |

Facebook 
Fu'un to Kou'un to Koi Uranai no Tarot