Hinano Chidori appears in Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir as one of the main characters with very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98292 |
|---|---|
| Name | Hinano Chidori |
| Other Names | 千鳥 雛乃 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mari Shinohara, 篠原麻李, しのはら まり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinano Chidori
Profile
Hinano Chidori is a character from Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |

Facebook 
Boukyaku Shitsuji to Koi Suru Ojou-sama no Memoir