One of the notable characters from Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-, Fujiko Yonamine is recognized for very long pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98343 |
|---|---|
| Name | Fujiko Yonamine |
| Other Names | 与那嶺 芙慈子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kimiko Koyama, 古山貴実子, こやま きみこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 94cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fujiko Yonamine
Profile
Fujiko Yonamine is a character from Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |

Facebook 
Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-