|
☰ Links
|
|
| ID | 98352 |
|---|---|
| Name | Kyouko Misaki |
| Other Names | 岬 鏡子 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Summer Pockets |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Megumi Takamoto, 高本めぐみ, たかもと めぐみ |
| Tags | mole, bun, cardigan |
| Personality | |
| Birthday | October 18 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 162cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kyouko Misaki
Profile
Anime girl Kyouko Misaki is a character from Summer Pockets.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Brown hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 97 | Add
|
0 likes
Then he must be Shocking Taka,the host who lost his charm! |
|
0 likes
Are you by yourself? |
|
0 likes
Hitomi? |
|
0 likes
Huh? Was I sleeping? |
|
0 likes
Didn't we all? |
|
0 likes
I'm Misaki Kyouko. |
|
0 likes
Thank you. |
|
0 likes
I know! |
|
0 likes
Hairi-kun. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ciccia joined |
| Vgfan98 joined |
SKyongmania faved Sweet Starlight Sisters
|

Facebook
Play Voice Sample
Summer Pockets
Summer Pockets (anime)

SKyongmania faved