|
☰ Links
|
|
| ID | 98356 |
|---|---|
| Name | Miki Nomura |
| Other Names | 野村 美希 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Summer Pockets |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Saku Ichimiya, 一宮 朔, いちみやさく |
| Tags | school uniform, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | February 2 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 148cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miki Nomura
Profile
Anime girl Miki Nomura is a character from Summer Pockets.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Green hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 69 | Add
|
0 likes
Takahara Hairi-kun. |
|
0 likes
He threw him out! |
|
0 likes
She's just a closeted one. |
|
0 likes
You nearly drowned, though, and so did Shiroha trying to save you. |
|
0 likes
There's no telling what may happen from here. |
|
0 likes
True. |
|
0 likes
You should check it out if you're going to be here for the summer. |
|
0 likes
So we had to make it come true. |
|
0 likes
Yeah. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alestex44 joined |

Facebook
Play Voice Sample
Summer Pockets
Summer Pockets (anime)
