One of the notable characters from Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari-, Nina is recognized for very long blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98597 |
|---|---|
| Name | Nina |
| Other Names | ニナ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Tezuka, 手塚りょうこ, てづか りょうこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nina
Profile
Nina is a character from Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari-
ra2i3l faved