Kyouka Nonomiya is one of the main characters from Mono no Aware wa Sai no Koro. known for very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98610 |
|---|---|
| Name | Kyouka Nonomiya |
| Other Names | 野々宮 京楓 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mono no Aware wa Sai no Koro. |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kana Yuuki, 优木加奈, ゆうき かな |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 22 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 164cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kyouka Nonomiya
Profile
Kyouka Nonomiya is a character from Mono no Aware wa Sai no Koro..
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Holocat joined |
| wgiybat joined |

Facebook 
Mono no Aware wa Sai no Koro.