Sakuya is a character from Amazing Grace -What color is your attribute?- featuring long pink hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98758 |
|---|---|
| Name | Sakuya |
| Other Names | サクヤ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amazing Grace -What color is your attribute?- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya
Profile
Sakuya is a character from Amazing Grace -What color is your attribute?-.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Amazing Grace -What color is your attribute?-