Melody Shirakura is a supporting character from Pretty Fiancee known for very long pink hair and pink eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 988 |
|---|---|
| Name | Melody Shirakura |
| Other Names | 白倉メロディ(しらくらめろでぃ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Pretty Fiancee |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukiko Iwai, 岩居由希子, いわい ゆきこ |
| Tags | twintails, hair ribbons, stockings, hat, wand |
| Personality | |
| Height | 150.4cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | June 3 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Melody Shirakura
Profile
Melody Shirakura is a character from Pretty Fiancee.
They have been indexed as Female Child with Pink eyes and Pink hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Pretty Fiancee
ra2i3l faved