Aiko Kurihara is one of the main characters from Niizuma Lovely x Cation known for medium-length gray hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98874 |
|---|---|
| Name | Aiko Kurihara |
| Other Names | 栗原 愛子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Niizuma Lovely x Cation |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aiko Kurihara
Profile
Aiko Kurihara is a character from Niizuma Lovely x Cation.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Gray hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 072scither joined |

Facebook 
Niizuma Lovely x Cation