|
☰ Links
|
|
| ID | 98937 |
|---|---|
| Name | Noa Shinjou |
| Other Names | 新条 音杏 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayuru Oohashi, 大橋歩夕, おおはし あゆる |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | October 3 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 161cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noa Shinjou
Profile
Anime girl Noa Shinjou is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Maroon hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| popapuk joined |
| heya8 joined |

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress